Захід об’єдналв дизайнерку Любов Чернікову (бренд «Chernikova»), художницю Марту Пітчук, громадську діячку Марію Козакевич, рестораторку Ольгу Зінько, засновника проєкту «Типовий Тлумач» Петра Пісака та представницю департаменту міжнародного співробітництва облдержадміністрації Юлію Гривінську. На запрошення волонтерки Христини Терлецької учасники відвідали Тлумацьку, Обертинську та Олешанську громади.
Першою зупинкою став Народний дім у селі Олеша, де завідувачка сектору культури Олешанської громади Ольга Двірник представила колекцію покутської вишивки та провела екскурсію Музеєм історії і побуту села. Далі учасники познайомилися з вишивальницею Галиною Дзєман, яка поділилася своєю творчістю та продемонструвала авторські роботи.
У селі Жуків Обертинської громади етноекспедиція відвідала 15-річного Віталія Данила, який не лише колекціонує автентичну покутську вишивку, а й вишиває та реставрує старовинний одяг. У своєму домі юнак створив імпровізований «музей», де можна приміряти автентичні строї та відчути дух Покуття.
Завершилася мандрівка у Центрі культури та дозвілля міста Тлумач, де заступниця керівника Леся Кудерська презентувала виставку вишивки з сіл Пужники, Нижнів, Буківна, Колінці, Гринівці та Олешів.
Учасники також скуштували традиційні покутські страви — шупеню, «свіжину», «начинку» та коржі з маком, приготовані завідувачкою клубу села Антонівка Лесею Баранецькою.
Етноекспедиція стала яскравим прикладом збереження та популяризації культурної спадщини Покуття, демонструючи унікальність місцевих традицій та талантів.
За матеріалами Івано-Франківської ОВА.